Comitete:


Comitet Consultativ:

  • Rector: Ramona Lile
  • Prorector: Codruta Stoica
  • Prorector: Popa Alexandru
  • Prorector: Teodor Cilan
  • Decan - Facultatea de Inginerie: Dan Glavan
  • Prodecan: Doina Mortoiu
  • Prodecan: Adina Bucevschi
  • Director de departament: Gheorghe Sima

Comitet stiintific:

  • Valeriu Beiu (Romania)
  • Michio Sugeno (Japonia)
  • Lakhmi C. Jain (Australia)
  • Anca Ralescu (USA)
  • Dan Ralescu (USA)
  • Bernadette Bouchon-Meunier (Franta)
  • Salil Bose (USA)
  • Ioan Dzitac (Romania)
  • Octavian Prostean (Romania)
  • Ankur Gupta (India)
  • Gheorghe Capatana (Republica Moldova)
  • Mohamed Salim Bouhlel (Tunisia)
  • Simona Dzitac (Romania)
  • Gelu Ovidiu Tirian (Romania)
  • Rajeeb Dey (India)
  • Seshadhri Srinivasan (India)
  • Muhammad Waseem Ashraf (Pakistan)
  • Nilanjan Dey (India)
  • Amira Ashour (Egipt)
  • Fuqian Shi (China)
  • Bhuvan Modi (USA)
  • Muhammad Arif (Pakistan)
  • Mohit Mittal (India)
  • Rob Raluca (Romania)
  • Cornelia Victoria Anghel Drugarin (Romania)
  • Roxana Beiu (Romania)
  • Clara Rohatinovici (Romania)
  • Kristijan Cincar (Serbia)
  • Marius Buzera (Romania)
  • Maria Petcut (Romania)
  • Maria Muresan (Romania)
  • Florina Pasculescu (Romania)
  • Carmen Rus (Romania)

Comitet de organizare:

1. Inginerie Electrica si Informatica:

  • Marius M. Balas
  • Valentina E. Balas
  • Virgil F. Duma
  • Valentin Muller
  • Corina Mnerie
  • Ioan Koles
  • Cornel Barna
  • Nicolae Popescu-Bodorin;
  • Daniel Dragu
  • Noemi Clara Rohatinovici

2. Sectiunea Mecanica:

  • Ioan Radu
  • Iosif Kaposta
  • Liviu Sevastian Bocii
  • Adriana Motica
  • Gheorghe Hutiu
  • Dorin Demian
  • Lucian Gal
  • Aurelia Tanasoiu
  • Laurentiu Jitaru
  • Mihai Sirb
  • Stela Muncut
  • Sorin Jurca
  • Radu Negrila
  • Theoharis Babanatsas
  • Andrei Komjaty
  • Lavinia Culda
  • Ioan Pernevan

3. Sectiunea textile:

  • Ionel Barbu
  • Cecilia Sirghie
  • Monica Szabo
  • Magdalena Fogorasi
  • Monica Pustianu
  • Erzsebet Airinei